Dobrodružná soutěska Galitzenklamm

via-ferrata-adrenalin-2

Soutěska Galitzenklamm je pěkně prošpikována různými adrenalinovými záležitostmi. Vyhlídková trasa s mostem nad jednou ferratou, lanový park, lezecká stěnka s půjčovnou „matroše“, hřiště pro děti a dokonce možnost občerstvení. A to nejdůležitější, několik „Klettersteigů“ od lehkých až po velmi těžké.

Začnu via ferratou Galitzenklamm (C/D), kterou se postupně přes dva lanové mosty dostanete na její konec u vyhlídkové lávky. Od konce této ferraty je možno nastoupit do další, via ferrata Adrenalin (E). Zde se jedná již o delší trasu s těžkými místy v druhé polovině, ale je zde ústupová varianta zpět od koryta potoka. Další via ferrata Dopamin (var. E/F nebo var. D) začíná těžkou déčkovou stěnou hned za lávkou a nejtěžší místo je opět možno obejít D-variantou. Za lanovým parkem začíná via ferrata Familien Klettersteig  (C). Jedná se o kratší ale zajímavou ferrátku po hřebínku kolem skalního hrotu s křížkem. Posledním kouskem je zde via ferrata Endorphin (C), který využívá v cestě i několika žebříků.

Lezli jsme vše kromě Endorphinu, v Adrenalinu jsme díky menším dětem zvolili ústupovou variantu, abychom netrhali partu.


1 komentář

Seřadit komentáře dle:  Od nejnovějšího  Od nejstaršího  Od nejlepšího  Od nejhoršího
  1. 0

    0

    Vylezli jsme Dopamin klettersteig. Bohužel
    sestup vede mimo areál, což nebylo nikde napsáno a jednorázové vstupné 6 EUR nám neumožnilo jít na další ferrety bez dalšího placení. Informace pro návštěvníky jsou dost mizerné a neochotný personál u pokladny nám vůbec nevyšel vstříc

Přidat komentář

Zpátky na začátek