I pes zvládne vylézt via ferratu

I pes zvládne vylézt na via ferratu - jmenuji se Róza

Na začátku naší výpravy jsme všichni podepsali prohlášení o tom, že se zúčastníme na vlastní nebezpečí, a to včetně hrdinky dne psa Rózy, která obtiskla packu. Ale nebudeme předbíhat.

Ve skupině nás bylo ještě dalších šest účastníků, kteří se rozhodli vylézt via ferratu Häntzschelstiege, ale ty už byli lidští. Při mírném stoupání k začátku ferraty nám Róza hodně pomohla. Její čtyřnohý pohon 4 x 4 nám odklidil při aportování veškeré klacíky z cesty.

 

 

Tato německá zajištěná trasa není příliš obtížná, ale správné vybavení vyžaduje. První úkol, který byl pro Rózu připraven, bylo obléknutí ferratového setu. To ale bylo pro naši hrdinku složité, a proto jsme se rozhodli, že jí s výstupem na vrchol maličko pomůžeme.

 

 

I přes velké vedro a pot, který nás pohltil, jsme si všichni užívali krásné počasí a hlavně výhledů po okolí, které stály opravdu za to. Na Róze bylo vidět, že jí vedro pěkně štve, a proto jsme jí každou chvíli napájeli. Rozhodně vypila nejvíc vody z celé skupiny. V úzkém skalním komíně byl skvělý chládek, a tak jsme s jeho průlezem příliš nepospíchali. Po stupačkách a žebříku jsme šli pěkně tlapku za tlapkou.

 

 

Pak už nás čekal opravdu maličký výstup a byli jsme všichni na vrcholu, kde jsme se fotili a dali si svačinu. Poté začal sestup z vrcholu. Cesta vedla v lese, kde jsme hledali houby a borůvky. Po úspěšném zdolání celé via ferraty, včetně pěkné procházky na závěr, čekala na naší psí hrdinku sladká odměna. U parkoviště mohla konečně skočit do místního potoka, což miluje.

 

 

Byl jsi taky někde? Poděl se s ostatními o svůj článek.

Napiš nám ho na info@viaferraty.cz.


Přidat komentář

Zpátky na začátek