Klettersteigy v okolí Lienz

Via ferrata Laserz Klettersteig

Začátkem července jsme vyrazili na nějaké ty klettersteigy v okolí Lienze. Ubytování jsme si vybrali v malém raftovém kempu v osadě Ainet vzdáleném asi 9 km SZ od Lienze. První den jsme si vybrali Laserz klettersteig obtížnost D vedoucí na vrchol Kleine Laserzwand 2 568 m.

Po Dolomitenstrasse jsme přijeli na neplacené parkoviště (46.7911600N, 12.7841700E) (je sem placená silnice za 8 eur) odtud je možno si vybrat ze dvou výstupových cest. První – Egerlanderweg je šotolinová cesta vedoucí k chatě Karlsbader Hutte nebo druhé – turistický chodník Rudl Eller Weg, která začíná vlevo na konci parkoviště a ta byla též naší volbou. Na závěr této zhruba tříhodinové trasy je možno si vybrat výstup do sedla Hohes Torl suťovým svahem, nebo si dát na rozehřátí malý klettersteig Piccola ferrata (B/C), který toto suťovisko obchází.

 

Po průchodu sedlem Hohes Torl 2180 m následuje krátký sestup a vlevo přes travnatý svah je začátek klettersteigu Laserz. Jedná se o poměrně těžkou cestu (D), neboť trochu síly již odčerpala přístupová cesta a tento klettersteig vede kolmou stěnou. Z vrcholku klettersteigu odkud jsou nádherné výhledy na okolní Lienzské dolomity a je možno si před sestupem odskočit na nedaleké vrcholky sousedních hor. Opravdoví ranaři mohou pokračovat na další Panorama klettersteig (B/C) což je dlouhá via ferrata vedoucí po hřebenech několika vrcholů nad chatou Karlsbader Hutte. Sestup travnatým a dále suťovým svahem k chatě uběhne při vidině studené odměny natotata. Na parkoviště sestup šotolinovou cestou Egerlanderweg kolem Dolomitenhutte.

Link  na trasu v GPX zde.

 

Byl jsi taky někde? Poděl se s ostatními o svůj článek.

Napiš nám ho na info@viaferraty.cz.


1 komentář

Seřadit komentáře dle:  Od nejnovějšího  Od nejstaršího  Od nejlepšího  Od nejhoršího
  1. 0

    0

    Tohle místo doporučuji! Chata Karlsbader Hutte je umístěna v kotlině a kolem dokola je několik krásných ferrat. My jsme to pojali jako prodlouženou víkendovku s centrem Karlsbader Hutte(čtvrtek až neděle). Takovýchto míst, kde můžete z jednoho místa strávit 3 celé dny na farratách C/D bez cestování jsem zatím moc nenašel. http://www.bergsteigen.com/klettersteig#lat=46.778622067593&lng=12.782763555419&zoom=12&maptype=ts_terrain

    Vojta

Přidat komentář

Zpátky na začátek