V Nových Hamrech mají nové via ferraty

Seifertova ferrata u kempu - trasa C

Cožéé, kde žéé? V Nových Hamrech na Karlovarsku vznikla nová via ferrata! A ne jedna, ale hned čtyři směry. No tak na to jsme se museli jet mrknout.

Obec Nové Hamry leží v Krušných horách, asi 20 km severně od Karlových Varů. A právě zde parta nadšenců navrtala skálu a během měsíce osadila čtyři zajištěné cesty (via ferraty). Spotřebovali při tom přes dvě stě metrů ocelového lana a určitě si pořádně mákli.

Přitom jejich původní plán byl takový, že na nejbližší skálu udělají jen pár krátkých tras pro sportovní lezení. Naštěstí pro nás, se jeli inspirovat k sousedům, na německou via ferratu Walter Keiderling a když si jí prolezli, měli prý hned jasno. Rozhodli se pro zbudování  vlastních via ferrat.

Přístup k těmto ferratám je opravdu krátký, jen přejdete říčku Rolavu, zatočíte doleva a jste u nástupu s informační cedulí. Jsou tu celkem čtyři trasy, s obtížností A, B, C a D, přičemž ty první dvě jsou určené spíše pro děti či úplné začátečníky. Trasy C a D už vytahají ruce i zkušenějším lezcům.

Každou z tras si můžete prohlédnout v naší databázi:

Ubytovat a občerstvit se můžete v hotelu SEIFERT, který je vzdálen sto metrů a kde vaří výborný kančí guláš. Nebo v případě vlastního stanu, můžete přespat v kempu, který je hned pod ferratami. Cena za kemp je 40 Kč/osoba a 40 Kč/stan (rok 2016).


Přidat komentář

Zpátky na začátek