Via ferrata MoBo 107

Via ferrata MoBo 107

Je ráno, probouzím se v penzionu, nasnídám se a společně s kamarády vyrážím na netradiční via ferratu, která vede po přehradní hrázi Mooserboden. Proto ten její název, který je vlastně složenina MoBo 107 Klettersteig.

Via ferrata MoBo 107 Klettersteig (B) se nachází v Rakousku, ve spolkové zemi Salcbursko poblíž lázeňského města Zell am See. Nejdříve se ale musíte autobusem a lanovkou (cena 22 EUR v roce 2018) dostat k samotné horní přehradě Mooserboden. Ta se nachází v nadmořské výšce 2036 metrů a má dvě přehradní hráze s výškou 107 metrů.

Pokud stojíte na hrázi a díváte se dolů do údolí, jděte doleva, nejdříve chviličku po silnici a pak odbočte vpravo po vyšlapané cestě uprostřed trav a jděte až dolů k patě přehrady. Zde je maličká skála osazená pár metry ocelových lan, kde si můžete vyzkoušet správné jištění.

 

 

Samotná via ferrata MoBo 107 pak začíná lanovým traverzem (zipline), kde se pomocí šňůr přetáhnete na druhou stranu, tam je plošina na které začíná lezení. Na přehradní hrázi jsou přidělány umělé chyty a stupy, dále zde najdete trámy nebo zajímavé dřevěné žebříky, po kterých je zábavné lézt.

Výstup to není těžký, cesta je položená, a proto není zapotřebí příliš síly. Bez problémů lezeme, kocháme se a fotíme. Téměř u konce se trasa rozdvojuje. Doprava vzhůru vede cesta přes houpačku a ty, kteří nechtějí tuto atrakci vyzkoušet, jí můžou oblézt zleva spodem. My lezeme vzhůru a jeden po druhém se přehoupneme na druhou stranu.

Dál následují dvě dřevěné klády a pak už jen přelezeme lanový most a jsme u konce. Od hráze stoupáme asi pět minut na vrchol Höhenburg 2108 m, odkud máme nádherný výhled.

 

Byl jsi taky někde? Poděl se s ostatními o svůj článek?

Napiš nám ho na info@viaferraty.cz.


Přidat komentář

Zpátky na začátek