Via ferrata Möllschlucht Klettersteig

Via ferrata Möllschlucht Klettersteig

Když mi někdo řekne Möllschlucht okamžitě se mi vybaví déšť. Byl jsem totiž na této ferratě v dešti a pořádně to klouzalo. Tak vám tu jdu popsat cestu. 🙂

Od parkoviště u hotelu Landgasthof Sonnblick jsem přešel most, zahnul doprava a mezi domy jsem šel stále níž, po louce, lesem, kolem photopointu až k nástupu na via ferratu Möllschlucht Klettersteig (D). Nandal jsem si via ferratový set a začal jsem zdolávat první lanový most přes říčku Möll. A přesně v tomto okamžiku se rozpršelo. No nebudu to napínat, šel jsem dál s tím, že stupy budou o trochu více klouzat, než by to bylo za sucha.

Když jsem zdolal první lanový most, byl jsem už mokrý, ale lezl jsem dál po kolmé skále s dostatečným počtem kramlí. Tato část nebyla těžká. Dál jsem musel překonat druhý, již kratší lanový most, který vedl hned vedle vodopádu.

Na druhé straně jsem lezl nejdříve vzhůru, ale pak jsem traverzoval doleva. Byl zde jeden těžší krok (C), vedlo to maličko do převisu a byly špatné nohy. Dále to však zlehklo, byly tam ocelové kramle a dále navazoval třetí lanový most. Ten nebyl dlouhý a vedl nad hezkou tůní.

Další úsek bylo zprvu lehké lezení, které ovšem postupně narůstalo, až jsem dolezl do jeskyně. U jeskyně bylo dostatek času na odpočinek, ale za ní, po pár metrech, rychle následoval nejtěžší úsek této ferraty (D). Byl to asi čtyřmetrový traverz v převisu. Člověk zde musel máknou. Co nejrychleji tuto část přelézt a za hranou v koutě si odpočinout. Velkou výhodou toho místa bylo to, že zde nepršelo a skála byla suchá.

Až ke čtvrtému mostu to bylo ještě silové lezení, ale před mostem bylo opět místečko na odpočinek. Na druhé straně mostu jsem se ani nenadýchnul a hned jsem pokračoval posledním pátým a hodně dlouhým lanovým mostem. Když jsem přelezl most, zapsal jsem se do knihy, která byla asi dva metry vlevo a pak jsem traverzoval dál po stupačkách proti proudu vody.

Téměř na konci u hráze bylo ještě jedno těžší místo (C/D), takový traverz za hranu, ale jakmile jsem ho zdolal, byl jsem už definitivně v cíli.
Měl jsem velkou radost, že jsem si via ferratu Möllschlucht mohl vylézt i v takovémto počasí. U auta jsem se rychle převlékl do suchého oblečení a dal si zasloužené pivo.

Prohlédněte si husté video, když tu ferratu lezli za hodně velké vody:

 

Byl jsi taky někde? Poděl se s ostatními o svůj článek?

Napiš nám ho na info@viaferraty.cz.


Přidat komentář

Zpátky na začátek