Holky na via ferratě Monte Albano

Via ferrata Monte Albano

Tak jsme tuto krásnou via ferratu zdolaly! Sice jsme v průběhu výstupu přišly o tři členy expedice, ale protože nám ostatním byl cíl jasný, pokračovaly jsme i přes značné ztráty až na vrchol. 😁

Via ferrata Monte Albano je překrásná cesta, která vám umožní dostat se hodně vysoko a dopřát si krásné výhledy na italské údolí, jehož sousedem je jezero Lago di Garda. Začátek ferraty vypadá trošku děsivě, hlavně když vidíte tu vysokou skálu přímo nad vámi. To byl první moment, kdy nás dva členové grupy opustili. U nástupu nám sdělili, že raději zafandí zespoda. Další ztráta přišla asi po 100 metrech lezení, kdy nám kamarád oznámil, že tu výšku prostě nedá a vrací se zpět.

A právě tou výškou jsme se my ostatní kochaly. 🙂 Nejfotogeničtější místo je první traverz, při kterém se leze doleva přes hranu skály, za kterou nevidíte. Jak si tak lezu a myslím na to, že jsme o tři členy lehčí, uvědomuji si, že ne každý dá vše a že ferrata Monte Albano rozhodně není pro úplné začátečníky.

Tato via ferrata má obtížnost D a v celém svém průběhu je dobře zajištěná ocelovým lanem. Čekají tu na vás i bezpečné a lehké traversy, které bych doporučila jako místo pro rychlou sváču.

Na konci via ferraty se ještě leze asi po dvacetimetrovém žebříku, kde ti, co mají ještě sílu v rukách, si budou pískat a radovat se. Jinak je to pěkná makačka na závěr. 🙂

Pro zkušené a silné lezce bude Monte Albano procházkovou ferratou, pro mírně pokročilé však velkou výzvou.

Byl jsi taky někde? Poděl se s ostatními o svůj článek?

Napiš nám ho na info@viaferraty.cz.


1 komentář

Seřadit komentáře dle:  Od nejnovějšího  Od nejstaršího  Od nejlepšího  Od nejhoršího
  1. 0

    0

    Super holky, ten výhled musel být nádherný

Přidat komentář

Zpátky na začátek