Pojištění Alpenverein – aktualizace 2019

alpenverein-viaferraty-2019

Rok 2019 je tu a s ním i aktualizace členství v rakouském alpském svazu – Alpenverein. Díky členství v Alpenverein získáte to nejlepší pojištění do hor! Další výhodou členství je sleva 10 EUR při přenocování na více než 540 chatách Rakouského Alpenvereinu (ÖAV), Německého Alpenvereinu (DAV) a Jihotyrolského Alpenvereinu (AVS).

POZOR – pokud jste měli zřízené členství na rok 2018, tak vám pojištění platí jen do 31. 1. 2019.

A jaké jsou tedy novinky?
Cena členství (pojištění) je i v letošním roce stejná!

SKUPINA A: 1690 Kč
– dospělý člověk ve věkové skupině 28 – 64 let

SKUPINA B: 1290 Kč 
– zvýhodněné členství pro: partnery členů stejné sekce ze skupiny A, seniory od 65 let, juniory od 19-27 let

SKUPINA C: 700 Kč
– děti/mládež do 18 let, tělesně postižení nad 50 %

Členství na rok 2019 si sjednejte zde:

JAKÁ JE TEDY ZMĚNA?
Nejzásadnější změna pro rok 2019 je připojištění trvalé invalidity, které se v předchozích letech uzavíralo pouhým zakliknutím v přihlášce. Nově lze připojištění uzavřít pouze na stránkách rakouského partnera Alpenvereinu.
A proč ta změna? Informovala nás pojišťovna Generali, že kvůli směrnicím EU, již není možné poskytovat pojištění pouhým zakliknutím v přihlášce. Pokud tedy chcete připojištění trvalé invalidity zřídit, musíte uzavřít připojištění sami na webové stránce v Rakousku a individuálně uhradit platbu za pojištění. Toto je platné pro všechny zástupce Alpenvereinu v ČR.

JAK SI SJEDNAT PŘIPOJIŠTĚNÍ TRVALÉ INVALIDITY?
Připojištění trvalé invalidity je další balíček k samotnému členství a záleží jen na vás, zda ho budete chtít. Jedná se o připojištění pro případ nehody při volnočasových aktivitách s následky invalidity (trvalá invalidita od 50 %). Toto připojištění se nevztahuje na smrtelný úraz člena Alpenvereinu při nehodě. Více informací najdete na stránce připojištění trvalé invalidity.

Jak uzavřít připojištění trvalé invalidity? Připojištění lze uzavřít na této stránce:

https://oeav.mitgliederversicherungsservice.at/versicherungen/unfall-lebensrente/.

Po vyplnění formuláře na rakouských stránkách uhradíte cenu za připojištění platební kartou.

Edelweiss.cz, jehož partnerem jsme i my, připravili český návod, jak připojištění uzavřít, jelikož rakouské stránky jsou pouze v němčině.
Návod naleznete zde: NÁVOD NA UZAVŘENÍ POJIŠTĚNÍ TRVALÉ INVALIDITY.

Ceny individuálního připojištění: základní sazba 9 EUR, zvýšená sazba 18 EUR (dvojnásobná výše plnění), zvýšená sazba 27 EUR (trojnásobná výše plnění). Více informací najdete opět ZDE.


Přidat komentář

Zpátky na začátek