Donnerkogel Intersport Klettersteig

Vylezlo 239 uživatelů, průměrné hodnocení 4.3866Vylezlo 239 uživatelů, průměrné hodnocení 4.3866Vylezlo 239 uživatelů, průměrné hodnocení 4.3866Vylezlo 239 uživatelů, průměrné hodnocení 4.3866Vylezlo 239 uživatelů, průměrné hodnocení 4.3866

5 komentářů

Seřadit komentáře dle:  Od nejnovějšího  Od nejstaršího  Od nejlepšího  Od nejhoršího
 1. 0

  0

  Super ferrata s užasným výhledem na vrcholu, kterou vyzdvyhuje žebřík mezi dvěma skalami.

 2. 0

  0

  Luxusní ferrata, krásné výhledy, pěkný most. Dopoledne jsme si dali ferratu dole u jezera Gosausee, následně nahoru lanovkou za 11EUR. Ferrata Donnerkogel není pro úplné začátečníky. Pár úseků je zde technických a vyžadují i sílu. U mostu je plácek na odpočinek a na svačinu. Kdo si netroufá na most, může zde nastoupit znovu na skálu a pokračovat dál nahoru. Zároveň je zde možnost i ferratu ukončit a jít zpátky dolu značenou cestou. Nicméně to by byla škoda, protože následná část ferraty a výhledy do okolí za to stojí. Poslední část ferraty je jednoduchá a výhledy na široké okolí jsou zaslouženou odměnou. Cesta dolu skalnatá a kamenitá. Poslední lanovka dolu k jezeru jede někdy kolem půl pátý. Takže jsme šli pěšky. Od horní stanice lanovky dolů na parkoviště je to cca 45 minut.

 3. 0

  0

  Ve mě zanechala ferrata rozporuplné pocity. Jako plus hodnotím lanový most a pěkné výhledy. Mínusem je množství lidí, a to i v případě, že si přivstanete. Na ferratě se pak tvoří fronty, které vás v lepším případě, zdrží desítky minut. To je zvláště nepříjemné, pere-li do vás slunce. Lano je na mnoha místech vytahané, takže nejsou-li k dispozici jiné chyty, visíte zbytečně za ruce od skály.
  Ač bylo poměrně suché a teplé počasí, v úsecích kde ferrata připomíná pochoďák roštím, bylo bláto, což si pak užijete při nástupu na skálu. Boty se smekají, dokud bláto neoklepete, a na rukou si odnesete to oklepané od lezců před vámi. Také vyhýbání se kořenům a větvím, které trčí do trasy, mi docela vadilo. Pokud by po mně někdo chtěl doporučit nějakou zajímavou a lezecky hezky zpracovanou ferratu, tato by to nebyla. Je to ale samozřejmě pouze můj osobní názor.
  Hodně zdaru všem.

 4. 0

  0

  Via ferrata je opravdu krásná, zábavná, výborně zajištěná, bez „krizových“ momentů, žebřík je už jen třešničkou. Bohužel sestup je očistec a hodně mi zkazil celkový dojem. Prudký kamenitý nekonečný svah… A kdo propásne poslední odjezd lanovky (myslím v 16:30), čeká ho další etapa dolů.

Zobrazit všechny komentáře (5 celkem)

Přidat komentář

Zpátky na začátek