Drachenwand Klettersteig

Vylezlo 466 uživatelů, průměrné hodnocení 4.4323Vylezlo 466 uživatelů, průměrné hodnocení 4.4323Vylezlo 466 uživatelů, průměrné hodnocení 4.4323Vylezlo 466 uživatelů, průměrné hodnocení 4.4323Vylezlo 466 uživatelů, průměrné hodnocení 4.4323

12 komentářů

Seřadit komentáře dle:  Od nejnovějšího  Od nejstaršího  Od nejlepšího  Od nejhoršího
 1. 0

  0

  Ferrata je krásná a výhledy po trase stojí zato. Cesta není technicky ani silově příliš obtížná, ale je dost vzdušná.
  Je třeba počítat s velkým množstvím návštěvníků, je lepší vyrazit v týdnu, pokud se chystáte o víkendu, tak ráno. Na ferratě potkáte i nelezce, cesta se může někde zaseknout a je lepší mít časovou rezervu. na druhou stranu míst, kde je možné skupinku předejít / pustit někoho rychlejšího před sebe, je docela dost.

 2. 0

  0

  Krásná ferrata s nádherným výhledem, bohužel až příliš frekventovaná. Nastoupili sme v cca 9:00 a hlavně v části před a nad lanovým mostem se tvořili kolony ferratistů. Za mostem jsme dokonce několik minut vyseli ve skále, než se fronta hnula. Sestup namáhavější než výstup ferratou. Lezl jsem se svou 11-ti letou dcerou.

 3. 0

  0

  Hezká ferrata, krásné výhledy. Sestup je tedy očistec. 9 letý syn zvládl v pohodě.

 4. 0

  0

  Via ferrata je po zimě 2018/2019 uzavřena (dne 26. 04. 2019). Sestupová cesta je neschůdná a nástup na ferratu také. Sestupovou cestou údajně sjela lavina a vzala ji sebou. Na brzké zprovoznění to nevypadá.

 5. 0

  0

  Via ferrata je opět otevřená, lezeno dne 23. 5. 2019. Opravdu krásná ferrata s krásnými výhledy. Nástup v 7:40 a po celou cestu nikde nikdo.

 6. 0

  0

  Ferata se nám moc líbila, lezení bez výrazně těžkých pasáží, ale obejitím mostku si nejspíš slabší povahy nijak nepomohou, jelikož o kousek dále visíte nad tou samou propastí tak jako tak, pouze dalších 40-50m výše.
  Na cestě dolů si moc neoddychujte, nejméně polovinu výšky kterou ze začátku slezete si zase vyšlápnete. Zbytek cesty dolů po strmé cestě, místy žebříky.. Celkový čas (nahoru-dolu) 4h i se zastávkami na foto a obědem na vrcholu.
  Výhledy jsou teda úžasný!

 7. 0

  0

  Jedním slovem nádhera, není zas tak fyzicky náročná, ale lezení si doslova užíváte. Super

 8. 0

  0

  Lehká ferrata, krásné výhledy. Lezeno koncem června v 5 hodin večer, téměř bez lidí. Cesta dolů je poměrně nepříjemná, zvlášť za deště.

 9. 0

  0

  Skála už je hodně olezlá, takže dost míst klouže, ale většinou je to v pohodě. Ve vyšších pasážích, kde je ferrata více vzdušná, je potřeba počítat nejméně s lehkým větrem, což může začínající lezce trochu znejistět. Sestup není moc příjemný, začátek po hlíně, takže to trochu klouže a finální část je hodně strmá a nepříjemná, vzhledem k pár úmrtím v téhle části tam byly přidány žebříky a lana, takže je jen potřeba být opatrný.

 10. 0

  0

  Lehoučká via ferrata, i když na některých místech, hlavně ze začátku dost klouzavá. Kamarádka ji přešla bosa.

 11. 0

  0

  Příjemná ferrata s nádhernými výhledy – lehká na lezení, ale velmi frekventovaná. Byli jsme o víkendu, u nástupu v 10 ale půl hodiny jsme čekali ve frontě jen než jsme se dostali k žebříku. Příliš mnoho lidí kteří lezli poprvé v životě.. Cesta je hodně vzdušná, most je opravdu zážitek. Zřejmě kvůli své oblíbenosti je zde velmi mnoho uvolněných kousků skály, takže je třeba lézt v klidu a rozmyslet se za co se chytit. Frekventovanost je opravdu nepříjemná, lidé vám lezou hned za zadkem a pak jsou rozmrzelí že se zastaví v místě které není moc pohodlné na stání a vy samozřejmě nemáte kam uhnout..
  Největší adrenalin je ale cesta zpět, doporučuji se i jistit když je lano, v jednom místě je pomník po klukovi z Prahy který tam v roce 2014 zahynul při sestupu..

 12. 0

  0

  Technicky nenáročná ferrata, ale pro malé děti (měli jsme s sebou 3 děti ve věku 6-10 let) byla až moc dlouhá. Navíc byla i ve všední den opravdu spousta lidí. A sestup byl nekonečný a nebýt potůčku, tak už bychom byli bez vody…

Zobrazit všechny komentáře (12 celkem)

Přidat komentář

Následujte nás


Copyright © 2011 - 2024 viaferraty.cz

Zpátky na začátek