Hanzova pot

Vylezlo 45 uživatelů, průměrné hodnocení 3.5854Vylezlo 45 uživatelů, průměrné hodnocení 3.5854Vylezlo 45 uživatelů, průměrné hodnocení 3.5854Vylezlo 45 uživatelů, průměrné hodnocení 3.5854Vylezlo 45 uživatelů, průměrné hodnocení 3.5854

4 komentářů

Seřadit komentáře dle:  Od nejnovějšího  Od nejstaršího  Od nejlepšího  Od nejhoršího
 1. 0

  0

  Pohodová ferrata, místy nezajištěná, s výhledy. Pod vrcholem trochu sněhu.
  Ze sedla Vršič nutno se vydat cestou doprava, v sedle Vratca doleva, za vrcholem M.Mojstrovka před sněhovým polem odbočit znovu doleva k nástupu na ferratu. Je to malo značené.

  1. 0

   0

   Dá sa v okolí sedla Vršič zapožičať ferratový set? Je táto ferrata spoplatnená?

 2. 0

  0

  Pěkná ferrata. Skoro bych řekl, že je těžší resp. míň bezpečnější než Via Slovenia na Mangart – je tam pár vzdušných míst na přechodech. Vrchní část, kde už není jištění, je špatně značená, protože jsou značky vybledlé.
  Sestup je nic moc po suťovisku, hůlky jsou vhodné. Asi je lepší v horní části jít směrem pod Velkou Majstrovku a pak dolů než přímo dolů po hřebenu, kde skála s kamínky dost klouže. Ve spodní třetině je možné jít přímo dolů suťoviskem, ale za začátku to chce trochu odvahu (150 výškových metrů za pár minut).
  K začátku ferraty je cesta značená na Mapy.cz. Doporučuju si zaznamenat souřadnice do mobilu.

 3. 0

  0

  Ferrata byla vhodná i pro mě jakožto začátečníka. Díky webu a komentářů zde, jsem byla obeznámena s nezajištěnými trasami, které však byli v místech, kde při dodržování bezpečnosti šlo úseky zvládnout. Zaskočilo mě však vybledlé nebo úplně chybějící turistické značení krátce před vrcholem.
  V rámci sestupu jsme po suťovisku kopírovali červenou trasu zaznamenanou na mapy.cz. U parkoviště ani těsně pod ferratami jsme nezaznamenali žádnou půjčovnu vybavení, nicméně v Lublani a pravděpodobně i v okolních větších městech bude možné sety zapůjčit v půjčovnách ferratového vybavení.

Zobrazit všechny komentáře (4 celkem)

Přidat komentář

Zpátky na začátek