Via ferrata Omiš – Fortica

Vylezlo 13 uživatelů, průměrné hodnocení 4.0000Vylezlo 13 uživatelů, průměrné hodnocení 4.0000Vylezlo 13 uživatelů, průměrné hodnocení 4.0000Vylezlo 13 uživatelů, průměrné hodnocení 4.0000Vylezlo 13 uživatelů, průměrné hodnocení 4.0000

4 komentářů

Seřadit komentáře dle:  Od nejnovějšího  Od nejstaršího  Od nejlepšího  Od nejhoršího
 1. 0

  0

  Pěkná cesta s krásným výhledem. Lehká a doporučuji pro děti.
  Vtipná značka na úpatí ferraty- zákaz lezení bez místního průvodce. Proto od parkoviště není cesta k ferratě značená.
  Nikomu jsem nic neplatil a rozhodně není průvodce zapotřebí. Stačilo by dát k cestě kasičku a lidé rádi dají pár Kun. Orientačně nenáročná cesta.

  1. 0

   0

   Mohla bych mít otázku? Do Omiše jedeme 4. 7. 2019 (tedy v sezóně) a chtěla bych vzít na via ferratu bráchu. Já poměrně hodně lezu, tak vím co a jak. Ale mohu jít opravdu bez průvodce? Co se stane, pokud mě „chytí“? Děkuji.

 2. 0

  0

  Ferrata pěkná, v pohodě, můj 8mi letý kluk ji dal na klid. Blbý je přístup k lanu, hledali jsme ho půl dne, musí se za tunelem kousek nastoupat bez jištění…značení nula… Žádnou ceduli o průvodci jsem neviděl, ale mluvil jsem s ním a nemusí být, je to kec.

 3. 0

  0

  Ahoj Via ferrata Omis – Fortica na Stari Grad je velice prijemna a pohodova cesta. Durazne doporucuji do ni nastoupit co nejdrive rano, idealne do 7 hodiny ranni, pak je cela cesta ve stinu s krasnymi vyhledy na Omis. Musim potvrdit, ze pristup na ni je asi schvalne maskovany, resp. ma pretrene znaceni asi ze dvou duvodu. Jeden je, aby na ni nechodili lide bez jisteni a matrose, bohuzel jsme takove potkali (da se, ale zbytecne riskují) a za druhe, aby chodili lide s pruvodcem za 54 EUR za osobu, taky jsme potkali .. 🙂 Pristup na ni je asi 10 az 15m vlevo od tunelu a pak uvidite pretrena znaceni. Kus asi 40 musite jit nahoru volnym terenem mirne vpravo bez jisteni az prijdete na normalni stezku, ktera obchazi skalni hranu. Pak hledejte vlevo na stezce nasprejovany znak na oslapane skale a tudy pujdete cca. 20m a jste u paty ferraty, kde je cedule, ze pouze s provodcem a ze ferrata je private property, ale nic jsme nikde neplatili. Ale kasicka by tam byt klidne mohla.. 🙂 Prijemna a klidna prochazka, s fantastickymi vyhledy na Omis Enjoy it.. 🙂

Zobrazit všechny komentáře (4 celkem)

Přidat komentář

Zpátky na začátek