Walter Keiderling

Vylezlo 61 uživatelů, průměrné hodnocení 3.7742Vylezlo 61 uživatelů, průměrné hodnocení 3.7742Vylezlo 61 uživatelů, průměrné hodnocení 3.7742Vylezlo 61 uživatelů, průměrné hodnocení 3.7742Vylezlo 61 uživatelů, průměrné hodnocení 3.7742

5 komentářů

Seřadit komentáře dle:  Od nejnovějšího  Od nejstaršího  Od nejlepšího  Od nejhoršího
 1. 0

  0

  Ahoj, dnes jsem byl na této parádní ferratě a měl bych dva poznatky.

  Přístup jsem podle popisu nedokázal najít. Sice jsem na tabuli narazil, ale neumím německy a nic moc o ferratě jsem neviděl. Zaparkujte jak je zde uvedeno. Přejděte koleje, po pravé straně jsou informační (turistické) tabule. U nich doprava po štěrkové cestě podél kolejí. Po cca 100m uvidíme nástup po levé straně, nelze přehlédnout.

  Sestup a úsek C/D:
  Když musím sestupovat po ferratě a horší obtížnosti, tak mi to nedělá radost. On je totiž sestup horší než lezení nahoru. Já jsem lezl od startu k lanovému mostu, kde jsem skončil. Šel jsem pár metrů po úzké cestičce v lese a viděl jsem ten úsek C/D, který je tu uveden jako sestup. V podstatě jsem skálu obešel. Trasu C/D jsem vylezl směrem nahoru a byl jsem za to rád. Je zajímavá a příjemná a sestupem bych se o to ochudil a ještě nadřel. Po přelezení úseku C/D se jde na lanový most a opět tou cestičkou dolů kolem startu C/D až ke štěrkové cestě.

 2. 0

  0

  Strašně příjemná ferrata, určitě jsem tam nebyla naposled. Navigace nás dovedla přímo na parkoviště, pěšky jsme pak šli asi tak 2 minuty. Je pravda, že informace ferraty nacházející se naproti kolejím byla docela zásadní, protože jsem si tam nevšimla žádného ukazatele a přes stromy nebyla od parkoviště vidět.
  Co se týče sestupu „déčkovým“ úsekem na ten jsem si netroufla a radši si ho slanila, ale zespodu to nevypadalo nijak dramaticky, takže příště bez lana.

 3. 0

  0

  Tato ferrata je naprosto super,nikterak náročná a je na krásnem místě….sestupovka v pohodě a kdo chce nemusí jí slézat ale obejít a může si jí vylézt ….Já se tam určitě vrátím

 4. 0

  0

  Zatím asi naše nezajímavější ferrata mimo Alpy. Kdo to má kousek nebo jede okolo, tak určitě stojí za návštěvu. Jak bylo řečeno, D na konci se dá normálně obejít, ale je to spíš C/D. V Alpách D nedáváme a zde to bylo v pohodě.

 5. 0

  0

  Pěkná ferrata, velice dobře zajištěná. Většinou se leze v traverzu přímo po skále, železa jsou jen v nejnutnějších mistech. Závěrečný sestup je v pohodě pro lezce s již jistými zkušenostmi, pro začátečníky bych nedoporučoval, raději obejít.

Zobrazit všechny komentáře (5 celkem)

Přidat komentář

Zpátky na začátek