Kurz záchrany na via ferratě

kurz-zachrany-na-via-ferrate-hotrock-viaferraty-cz
Záchrana na ferratě
Záchrana na ferratě

Když venku mrzne a padá sníh, je pravý čas na vzdělávání. Za jediný den vás naučíme řešení samozáchrany na zajištěných cestách, jištění pomocí horolezeckých uzlů, praktický trénink dojišťování začátečníků nebo dětí, záchranu na ferratě, základy první pomoci.

„Bylo to přesně to, co jsem potřeboval. Na ferraty lezu, co je Karel Bělina postavil v Děčíně kousek od mého baráku. Ale nikdo mě nic neučil. Teď vím, co rozhodně nemám dělat, co naopak smím a jak z případného průšvihu ven. Bylo mi záhadou, jak může na ferratě probíhat záchrana. Teď už trochu vím a aspoň bych nepřekážel, snad i byl nápomocný.“ Pavel Š.

Instruktor na kurz záchrany na ferratě přinese velký batoh naplněný nejrůznějším vybavením, které možná ani neznáte. Ukáže vám vychytávky a tipy jak vybrat vhodné vlastní vybavení. Každý účastník obdrží tištěné podklady, ve kterých budou shrnuty základní informace z tohoto kurzu záchrany na via ferratě.

„Když jsem odcházel, tak jsem si říkal, bylo to dobrý a tak to je i po pár dnech a u mě je slovo DOBRÝ fakt výborný zážitek. Dostal jsem co jsem očekával a navíc dobře investovaný peníze do sebevzdělání. Prostě dobře prožitej den jako venku na vodě, kole, na feratě, vandru a doufám že začnu díky feratám a tobě trochu lézt venku na skále.“ Jan H.

Unikátní kurz záchrany na ferratě pořádáme v Praze a také v Ústí nad Labem. Pokud se chystáte na Pražský kurz, může vás svézt zdarma instruktor v rámci spolujízdy (vyráží z Ústí n. L.).

První část kurzu probíhá v sále, kde se seznámíte se základními principy záchrany a intenzivně probereme základní horolezecké uzly, způsoby jištění, základy první pomoci a nevynecháme ani přehled výstroje a výzbroje.

„Kurz se mi líbil. Pohodová atmosféra a přiměřený počet lidí. Super možnost odzkoušet si věci, které jsem znal pouze teoreticky a znalosti si rozšířit o nové informace / dovednosti. Uvítal bych pokračování kurzu.“ Michal Č.

Po krátkém obědě se přesuneme na umělou lezeckou stěnu, kde si budeme prakticky zkoušet samotnou záchranu. Naučíme si, jak postupovat při záchraně v případě vlastního pádu, tak i při pádu vašeho parťáka.

A co až bude venku hezky? Pokud nám to počasí dovolí, proběhne záchrana na ferratě přímo venku pod širým nebem.

Záchrana na ferratě


Přidat komentář

Zpátky na začátek