Přispějte na novou via ferratu v Semilech

Přispějte na novou via ferratu v Semilech

Byl jste už někdo na via ferratě v Semilech? A líbilo se vám tam? A co byste řekli na to,  kdyby tam přibyla další skvělá trasa? Chtěli byste jí? No tak jo, už je zapotřebí jen sehnat finance a sezóna 2019 může začít.

Jak jsme vám již psali dříve v článku Via ferrata Vodní brána se pravděpodobně rozšíří, projekt nové ferraty Vodní brána je tady.

Dne 6. 12. 2018 bylo schváleno rozšíření stávající via ferraty nad řekou Jizerou, která se nachází u Semil. Nová délka zdejších zajištěných tras bude více než 450 metrů, takže nabídne spoustu možností parádního lezení.

Přispějte na novou via ferratu v Semilech
Žlutě je vyznačen projekt nové trasy v Semilech.

Nová trasa bude vést na sousední vrchol a stávající via ferraty propojí Barmskou lávkou. Trasa bude ve vertikálních úsecích vybavena Trentinskými kotvami, které jsou nejnovějšími vychytávky na zajištěných cestách v Alpách a výrazně snižují nebezpečí rozlomení karabiny v případě pádu.

Zatím to zní skvěle, viďte, ale jedno ALE tu je. Martin „Čokař“ Marek, správce semilské ferraty a Sdružení Vodní brána z.s.již dokázali téměř nemožné … vymysleli, zpracovali a vyběhali projekt i jeho schválení. Cesta je tedy volná! ALE vše něco stojí a na nové 240 metrů dlouhé lezení je zapotřebí sehnat 350 000 Kč.

Právě na startovači právě běží projekt NOVÁ TRASA NA VIA FERRATĚ V SEMILECH, kde se na tuto stavbu shánějí finance.

Prohlédněte si video, jenž vám ve dvou minutách vše vysvětlí:

 

Zde je rozpočet na stavbu:

70 000 Kč ocelové lano, kotvy, montážní materiál

50 000 Kč nářadí a vybavení na stavbu

115 000 Kč práce na via ferratě (300 hodin)

50 000 Kč ochrana vřesoviště

10 000 Kč sanace

25 000 Kč provize startovači (www.startovac.cz)

30 000 Kč rezerva.

Chceš taky přispět troškou do mlýna?

Taky jste se někdy sami sebe zeptali: „Kdo to vlastně všechno platí?“ „Kde se vzaly ferraty v Děčíne, Slaném nebo v Semilech?“. No z nebe nespadly, i když kdo ví. 🙂

Via ferrata Vodní brána je zdarma veřejně přístupná. Sdružení Vodní brána z.s. shání finance na vybudování třetí trasy via ferraty s Barmskou lávkou. Finance, které přijdou na jejich transparentní konto: 6687476001/2010 slouží výhradně na údržbu a rozvoj via ferraty. Seznamy dárců vedou v účetnictví a zveřejňují.

Pro jakoukoliv finanční pomoc využijete Stránky STARTOVAČ  nebo přímo stránky Via Ferrata Vodní brána.

Aktualizace:

Dne 15. 1. 2019 byla dosažena cílová částka! Jupíííí, to je paráda. Díky všem těm, kteří přispěli, se projekt stane skutečností.

 

Přispějte na novou via ferratu v Semilech
Přispějte na novou via ferratu v Semilech – leze se tu v létě.

 

Přispějte na novou via ferratu v Semilech
Přispějte na novou via ferratu v Semilech – leze se tu v zimě.

 

 

Byl jsi tam někdy? Poděl se s ostatními o svůj článek?

Napiš nám ho na info@viaferraty.cz.


1 komentář

Seřadit komentáře dle:  Od nejnovějšího  Od nejstaršího  Od nejlepšího  Od nejhoršího
  1. 0

    0

    Nová ferrata v Semilech je hotová a je spuštěno testovací lezení. 6. srpna jsem tam byl a je to paráda! Oficiální otevření (podle stavitele Čokaře) se plánuje na polovičku září. Všechny lezce zdravím. Jirka

Přidat komentář

Zpátky na začátek