Proč čekat na léto?

Dachstein - proč čekat na léto

Znáte ten nepříjemný pocit, kdy koncem října končí i sezona via ferrat a musíme čekat dalších x měsíců na jaro? Tak já jsem se rozhodl že čekat nebudu.

Minulou zimu jsem absolvoval ledovcový i lavinový kurz s horskou službou ČR a nabyl jsem vědomostí o možných rizik na zimních ferrat. Zimní via ferrata má několik mínusů, pokud ovšem milujete ferraty tak jako já, stojí to stoprocentně za to. Velice důležité je vybrat si ze začátku ferratu, kterou už jste aspoň jednou lezli. Nesmíte zapomínat na to, že nemáte tolik času, protože v Alpách je během čtvrté už na lezení tma (nezapomenout na čelovku).

Dobrý výběr oblečení a bot je také velice důležitý, při zimních via ferratách využijete rozhodně mačky i cepíny (aspoň turistické). Rukavice celou dobu drží ocelové lano, které je zmrzlé a kluzké, proto byste měli mít s sebou vždy dvoje rukavice. Vybavení na zimní ferraty by mělo navíc určitě obsahovat aspoň dvacetimetrové lano se slaňovací osmou či kyblíkem. Má první zimní ferrata byla na Dachsteinu a během listopadu a prosince jsem se do tohoto sportu zbláznil. Velice doporučuji a moc rád poradím.

 

Byl jsi taky někde? Poděl se s ostatními o svůj článek.

Napiš nám ho na info@viaferraty.cz.


Přidat komentář

Zpátky na začátek