Rady a tipy

Máte-li nějaký dotaz, nevíte si rady nebo naopak chcete poradit druhým, využijte tuto stránku.

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Kde najdu via ferraty pro děti?

VÁŠ DOTAZ: Dobrý den,  jsou v ČR nějaké via ferraty pro 6-7 leté děti? Děkuji. Chládek

Číst více

Ferratová brzda a kontrolní štítek

VÁŠ DOTAZ: Dobrý den, mám dotaz ohledně via ferratové brzdy… dnes jsem sklouzla a spadla, brzda se nevypárala, ale přetrhl se kontrolní štítek uvnitř… Dá se brzda dále bezpečně používat, nebo je nutné pořídit novou? Děkuji za odpověď Jitka.

Číst více

Via Ferrata Komín (Skalka) a děti?

VÁŠ DOTAZ: Zdravím, chtěla jsem se zeptat, o víkendu se chystáme na via ferratu pri Kremnici, je to vhodné i pro děti? Díte má 10 let, 3 roky chodí na kroužek horolezectví. Děkuji za odpověd, Katka.

Číst více

Co se stane po pádu na via ferratě?

VÁŠ DOTAZ: Ahoj, snažil jsem se googlit, ale nepodařilo se mi najít odpověď. Co se stane, pokud na via ferratě spadnu. Je mi jasné, že brzda se vypárá, pravděpodobně se děsně pobiju, ale pokud budu mít štěstí a nic si nezlomím, co pak? Četl jsem tady, že hromada lidí si nebere lano, já ho nosím právě z tohohle důvodu, neumím si moc představit, jak bych tu situaci řešil. Stejně tak nevím, jak bych se k padáčkovi rychle dostal, nejrychlejší mi přijde udělat štand a slanit. Jak tyhle situace (pokud nedej bože nastanou) řešit bez lana? Na brzdě, která zažila pád, přece pokračovat nejde, nebo se pletu? Pokud je pád těžší tak samozřejmě horská, která nás sundá, ale jak si pomoct svépomocí? To nosíte místo lana extra brzdu? Protože za těchto okolností by měl do vyřízených jít i sedák (čímž mě teď napadá, že ani to lano de facto mi není k ničemu).

Číst více

Jak přidat ferraty na Poustevně

VÁŠ DOTAZ: Dobrý den. V pátek jsme byli na ferratě Poustevna u Ústí nad Labem. Na Vašich stránkách je tam jen jedna cesta. Nyní je ale z místa udělán celý areál ferrat i s lany mezi stromy. Moc se nám tam líbilo, vydrželi jsme tam celé odpoledne. Mám ale dotaz. Poustevna bude na Vaších stránkách pořád jen jako jedna cesta, nebo ji také rozdělíte? Nyní je tam, jestli jsem dobře počítal, cest asi 11.
A druhý dotaz: byli jsme v Německu u města Wolkenstein. Pod zámkem po skále jsou udělány dvě krásné cesty Wolfpad (B) a Wolkensteiner (c). Tyto jsem na Vašich stránkách nenašel. Podíváte se tam? Souřadnice jsou
Parkoviště N 50°39.192 E 13°03.713
Ferrata N 50°39.228 E 13°03.780.
Děkuji za trpělivost a přeji hodně dalších sledovatelů. Jiří Špaček

Číst více

Používáte na ferratě samostatnou odsedávačku?

VÁŠ DOTAZ: Dobrý den, mám dotaz ohledně odsedky.
Při lezení, používáte samostatnou odsedávačku, nebo se někdo poutáte přímo k oku na párací brzdě. Je mi jasné, že se aktivuje až při pádu, ale máte někdo odzkoušeno kolik vydrží v tahu bez pádu??
Děkuji a pěkný den. Marcel 🙂

Číst více

Kde najdu svoji tabulku vylezených via ferrat?

VÁŠ DOTAZ: Dobrý den,
jakým způsobem si zde mohu zobrazit svoji tabulku vylezených via ferrat? Omlouvám se, pokud je to jednoduché a já to přehlédl.
Děkuji za odpověď, Joshuatree.

Číst více

Jaké ferraty na Velikonoce

VÁŠ DOTAZ: Dobrý den, plánujeme ferratový výlet do Alp o letošních Velikonocích (19-22.4.), ale nejsem si jistá výběrem ferrat (rádi bychom dvě celodenní cca obtížnost C), které budou v tomto období bezpečné. Loni jsme také o Velikonocích ( a to byly dříve) byli na ferratách u Gardského jezera a tam se sněhem problém nebyl. Letos jsme chtěli trochu blíže domovině, ale jak pátrám po Rakouských ferratách, tak většina má doporučenou dobu od května či později, nemluvě o letošní bohaté nadílce sněhu. Jediné časově vhodné jsem našla kratší ferraty západně od Vídně. Mohli byste prosím poradit vhodnou oblast popř. vhodné ferraty? Děkuji za odpověď.

Číst více

Poloviční lano s sebou na ferratu

VÁŠ DOTAZ: Ahoj, zajímalo by mě jestli je lepší a dobré si vzít s sebou na via ferratu poloviční lano? Nebo je to jen o člověku a někdo si ho nevezme a někdo ho bere jako samozřejmost. Díky za odpovědě.

Číst více

Jak mohu dodatečně doplnit fotografie?

VÁŠ DOTAZ: Dobrý den,
měl bych dotaz. Před několika dny jsem přidával novou ferratu na Vrabinci u Těchlovic. Doložil jsem k ferratě jen odkaz na mnou natočené video z výstupu. Mám již k dispozici i fotografie, ale ferrata nejspíše ještě neprošla schvalovacím řízením. Mohu pak fotografie ještě doplnit? + rád bych ještě doupravil informace o ferratě. Děkuji za odpověď. S pozdravem, Platom1

Číst více
Zpátky na začátek