Tábořiště N, IT, CH

VÁŠ DOTAZ: Zdravím, má někdo zkušenosti s nějakými tábořišti N, IT, CH, kde je možno rozdělat oheň u stanu v přírodě? Nechci už do těch průmyslovejch kempů, kde je tisíc lidí, plno hospod, atd. Díky Rosťa


_________________________________________________

NAŠE ODPOVĚĎ:

Ahoj Rosťo, zcela chápeme tvůj dotaz. Jdeme tvůj dotaz hodit na náš facebookový profil, třeba ti dá někdo tip na své místečko: https://www.facebook.com/viaferraty/posts/1818398791536996

Tým ViaFerraty.cz a HOTROCK.cz


4 komentářů

Seřadit komentáře dle:  Od nejnovějšího  Od nejstaršího  Od nejlepšího  Od nejhoršího
 1. 0

  0

  Ahoj, zkus si napsat dotaz (i česky) na http://www.marmolada.camp , mám pocit, že bokem od kempu měli místo na rozdělání ohně, ale nedovedu si představit, že by někde (v západní Evropě) ohně povolili u stanu.
  Petr

 2. 0

  0

  Ahoj, nevím jak je to s konkrétními místy, ale obecně je otevřený oeň zakázaný. Doporučuji na vaření plynové lahve s hořákem, to je na kempovani povolene. Jinak nám občas dovolili oheň tzv. v plechovce, kdy jsme měli takovou nadobu/plechovku do které jsme dali dříví a tam zapalili, ale dohadovat se v zahraničí bych kvůli tomu nechtěl.
  Takže za mě je plyn ideální. Zdravím,
  F.

 3. 0

  0

  Tvému dotazu sice rozumím, ale obávám se ve např. v IT je kempování mimo oficiální kempy problém. Na veřejných místech podle mě zakázáno, přenocování u silnic na parkovištích s omezeními a na soukromých pozemcích je potřeba mít svolení vlastníka. V AT je to pokud vím upraveno v každé spolkové zemi jinak (buď velmi přísné, nebo ještě přísnější ….).
  Existují nějaké výjimky pro vysokohorské oblasti, ale to se předpokládá pouze nouzové přenocování, ne kempování. O nějakém rozdělávání ohně bych vůbec ani nepřemýšlel …. to se v západních zemích smí pouze na k tomu vyhrazených místech.

Zobrazit všechny komentáře (4 celkem)

Přidat komentář

Zpátky na začátek